Pozerajte bez predsudkov!

Na motívy Diega Ruza de Ballesteros a Fiony Bettanini

Premiéra: 4.mája 2015
Dĺžka predstavenia:
70 min

Hrací priestor: 8x6m

Účinkujú:

Leona /Ria Mészárošová
Oskar/Petr Mészároš

Zvuk/Edo Šebian

Svetlá/Edo ŠebianKostýmy /Ria Mészárošová
Realizácia kostýmov/Kristína Fašková a CMD
Scéna/ CMD
Výber hudby/Petr Mészároš

Úprava, dramaturgia a réžia/Ria a Petr Mészárošovci, Edo Šebian

Doposiaľ odohraných predstavení : 19

"Nenáročná komédia o náročných vzťahoch"
Skvelú konverzačnú komédiu talianskych autorov Diega Ruiza a Fiony Bettanini, ktorá sa dlhodobo hrá v rôznych divadlách po celom svete s veľkým úspechom, naštudovalo aj Celkom malé divadlo. Pôvodný názov hry znel: Orgazmus bez predsudkov, ale po zmenách v texte sme sa rozhodli zmeniť aj názov titulu. Hudba Georgea Michaela z notoricky známeho albumu Listen without prejudice (Počúvajte bez predsudkov) dotvára atmosféru hry a završuje "predsudkovú" paralelu.
Už samotný pôvodný podtitul hry "sú veci, o ktorých sa hovorí len v posteli" napovedá, že hlavnou témou hry je vzťah medzi mužom a ženou a ich často veľmi rozličné pohľady na partnerstvo a sex. Dej hry "Pozerajte bez predsudkov! " sa odohráva v jednom diaľničnom moteli, kde boli nútení sa ubytovať dvaja dlhoroční kamaráti - ON a ONA. Oskar a Leona. Ako uvádzajú samotní autori - je to predovšetkým "Odvážna hra pre odvážnych divákov a ešte odvážnejších hercov"...

Ako dopadne ich spoločná noc v motelovej izbe? To sa dozviete v konverzační komédii nabitej šteklivým humorom a nečakanými komickými situáciami. Aj preto odporúčame vstup divákom nad 18 rokov. Nie že by išlo o niečo vulgárne, ale zrejme by mnohému nerozumeli... Niektorým veciam človek skrátka lepšie porozumie, až keď ich prežije.